Užgavėnės Pagryžuvyje

Užgavėnės – viena linksmiausių žiemos švenčių. Visi laukėme pavasario, todėl savo trankiu šokiu norėjome išgąsdinti ir išvyti žiemą. Užgavėnių dieną daug linksminomės, daug valgėme blynų, saldainių. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.

Ši šventė Pagryžuvio ikimokyklinio – pradinio ugdymo skyriuje visada nekantriai laukiama. Jau prieš savaitę mokiniai kartu su mokytojais aptarinėjo, kokiais personažais persirenginės, gaminosi kaukes, mokėsi Užgavėnių dainelių, žaidimų, šūkavimų.

Užgavėnių dieną visi linksmai šurmuliavo mokykloje ir vaikštinėjo po kaimą. Linksmai klegėdami, susirinko persirengėliai: lašininis, kanapinis, čigonai, raganos, velniai, giltinė, ubagai ir neaiškios būtybės. Užgrojus muzikai, visi ėmė linksmintis, šoko prie laužo, varė žiemą lauk.

Šventės pabaigoje visi persirengėliai buvo pavaišinti gardžiais blynais. Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, išsiskirstėme po namus.

Advento keliu

Pagryžuvio kultūros namuose, vyko tradicinis renginys „Advento keliu“, kurį vedė tikybos mokytoja R. Guobienė, kartu su pradinių klasių mokiniais.

Advento popietėje „Advento keliu“ dalyvavo Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio – pradinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokiniai, tėveliai, kaimo bendruomenės ir Aukštelkės socialinių globos namų Pagryžuvio skyriaus gyventojai. Taip pat atvyko klebonas R. Žaromskis, Tytuvėnų apyl. seniūnas V. Ivanauskas, mokyklos direktorė I. Stankuvienė ir mokytojai. Mokiniai giedojo šv.Kalėdų giesmes, vaidino spektaklį ,,Keturios žvakės".

Vėl baigiasi metai. Dienos laikas trumpėja ir mes visi laukiame stebuklo, o stebuklas yra tie paprasti, kasdieniniai dalykai, kurie vyksta čia, pas mus.

Advento vainiko pynimas – labai gera idėja, įtraukti vaikus, tėvus, bendruomenės narius dalinti gerumo spindulius kitiems. Šaunu, kad kiekvienas vaikas, kiekvienas  dalyvis galėjo pinti vainiką, atnešti eglės šakelę, auksinį bumbuliuką, uždegti žvakelę, prisiliesti prie šv. Kalėdų! Žvakės degė tyliai ir labai jaukiai tame vainike. Visi susikaupėme, pamąstėme apie Šv. Kalėdas, Metų pabaigą, pajutome Šv. Kalėdų dvasią, nutiesėme drąsos, atleidimo, meilės, pagalbos, ramybės, supratimo kelius.

Pagryžuvio mokyklos tėveliai, seneliai ir vaikai buvo kviečiami padaryti advento vainiką ir dalyvauti parodoje „Advento vainikas...“. Džiaugiuosi, kad visi kartu įprasminome Advento laikotarpį, nupindami šio laikotarpio simbolius - vainikus. Dėkoju tiems, kurie atsiliepė į kvietimą, nes Jūsų dėka galime džiaugtis ir grožėtis nuostabiais, įdomiais, gražiais, nepakartojamais vainikais! Jų buvo dvylika.

Mes rūšiuojam

Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio - pradinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo projekte „Mes rūšiuojam“, kurį organizuoja UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Iš akcijoje dalyvaujančių mokymo įstaigų renka sukauptas, panaudotas nešiojamąsias baterijas (galvaninius elementus), akumuliatorius ir nebenaudojamą elektros bei elektroninę įrangą. Šiemet prie šios akcijos prisidėjo ir Pagryžuvio kaimo bendruomenė. Esame dėkingi Pagryžuvio bendruomenės pirmininkei A. Ancikevičienei už pagalbą, suvežant šaldytuvus, televizorius, skalbimo mašinas į mokyklą. Surinkome nereikalingų atliekų 409 kg.

Sporto šventė

2015-09-30 Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio – pradinio ugdymo skyriuje vyko rudens sporto šventė. Nuotaikingai nusiteikę mokiniai, mokytojai dalyvavo muzikinėje ryto mankštoje, diskutavo apie sporto naudą ir svarbą, minė mįsles apie sportą, daržoves, vaisius. Mokinių komandos sugalvojo ir pristatė šūkius apie sportą, prisiminė žinomiausius ir mėgstamiausius sportininkus, piešė piešinukus sporto tema.

Sporto šventėje dalyvavo ir mokinių tėveliai. Sportininkai jėgas išbandė virvės traukimo rungtyje, vikrumą, greitumą, taiklumą demonstravo dalyvaudami linksmose, nuotaikingose estafetėse, žaisdami kvadratą. Patys mažiausieji ikimokyklinės – priešmokyklinės grupės vaikučiai varžėsi kėglių mušimo rungtyje.

Sporto šventė suteikė džiugių akimirkų mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, kartu leido pajusti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Renginio pabaigoje buvo suskaičiuoti rungtynių rezultatai – nugalėjo draugystė. Visų klasių mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir obuoliukais su mintimis apie sveikatą.

Mokytoja Rasa Šimkienė

„Nuo grūdo iki stalo“

Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio – pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, mokytojai, tėveliai, kaimo bendruomenės nariai rinkosi į Pagryžuvio kultūros namus. Čia vyko renginys „Duonos kelias“.

Jau gražia Pagryžuvio kaimo bendruomenės tradicija tapo paminėti Rudenėlio šventę, kuri turi vis naują pavadinimą: Moliūgėlio, Morkos, Bulvės. Šiemet norėjosi susipažinti su Duonos keliu.

Susipažįstant su duonos keliu „Nuo grūdo iki stalo“ panaudota smulkiosios tautosakos perlai mįslės, patarlės, taip pat grožinė literatūra, įvairios meninės išraiškos priemones.

Nueinamas labai ilgas kelias, kol duona pasiekia stalą. Įdirbtoje dirvoje sėjami grūdai. Vėliau jie dygsta, auga, žydi, noksta, juos pjauna, kulia, pila į aruodus, džiovina, mala, minko, kildina, kepa ir t.t.

Kokiais vardais mes duoną galime pavadinti: duona, duonytė, duonelė, naminė, ruginė, kvietinė duona, plikyta, bemielė ... Ragavome įvairias duonos rūšis.

Apie Izraelyje kepamą duoną pitą papasakojo ir praktiškai jos gamybą parodė Lina ir Feisal Abados. Užminkė tešlą, ją kildino, iškočiojo ir kepė. Galima kepti iš kvietinių ir ruginių miltų. Iškepusi duona „Pita“ panaši į maišelį, į kurį galima pridėti daržovių, plėšyti ir mirkyti iš avies pieno padarytą jogurtą. L. ir F. Abados vaišino visus užkepėlėmis, izraelietišku patiekalu „zata“ – pavadinimas kilęs nuo prieskonio Zata, kuris auga tik Izraelio žemėje. Turėjome įdomų ir praktišką užsiėmimą, kur galėjo palyginti lietuvišką ir izraelietišką duonos kelią „Nuo grūdo iki stalo“.