Nugalėtojus rinko kupiškėnai

Dėl pirmosios vietos skyrimo komisijoje nesutarimų nebuvo, – sakė Tytuvėnų kultūros centro direktorė Alma Šlivinskienė, pristatydama piešinių parodos „Kupiškėnų vestuvės“ rezultatus. Už puikų režisieriaus Povilo Zulono portretą diplomas buvo įteiktas Tytuvėnų gimnazijos III ga klasės gimnazistui Lukui Meškauskui. Vaikinas labai nuoširdžiai pavaizdavo kartuvių bandančio išvengti gudruolio piršlio atvaizdą, kurį pamatę komisijos nariai iš Kupiškio net aiktelėjo. Antroji vieta buvo paskirta trečiokei gimnazistei Erikai Kvietkutei, o trečiąsias pelnė dvi į talką gimnazistams atskubėjusios aštuntokės: Danielė Buivydaitė ir Akvilė Alijošiūtė. Visos merginos įtikinamai atspindėjo kupiškėnų papročius, aprangą.

Taip lapkričio 7 d. prasidėjo renginys, skirtas Etnografinių regionų metams Tytuvėnų kultūros centre. Visi galėjome sudalyvauti nuotaikingoje viktorinoje apie spektaklio kūrėjus. O pati gražiausia dalis buvo Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio artistų pasirodymas. Scenoje vėl skambėjo graži kupiškėnų tarmė, liejosi seniai jau pažįstamos dainos, šmaikštavo ir mažyliai, ir vyresnieji. Nenoromis šypsojaisi žvelgdamas į ekraną, iš kurio su savo prašymais ir prisakymais kreipėsi karti paruoštas piršlys Povilas Zulonas.

Danguolė Žukauskienė,
Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė