Konkursas, skirtas Jurgio Pabrėžos metinėms

Kiekvienais metais Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vedama atvira integruota pamoka, skirta kunigui, pranciškonų vienuoliui, gydytojui, botanikui Jurgiui Pabrėžai atminti. Pamoka skiriama pirmokams gimnazistams.

„J. Pabrėžos metinėms kaskart labai atsakingai ruošiamės, kaskart kitaip bandome vaikams papasakoti pačią esmę – kas toks buvo ir yra Jurgis Pabrėža. Pirmokai gimnazistai, atėję iš įvairių mokyklų, ne visada žino, kodėl ši gimnazija pavadinta būtent J. Pabrėžos vardu. Norime populiarinti šios iškilios asmenybės biografiją“, – sakė gimnazijos dailės mokytoja Valdonija Karaliūnienė. Pedagogės žodžiais, vaikai iš skirtingų mokymo įstaigų smagiai ir originaliai interpretuoja J. Pabrėžos gyvenimo faktus ir nuopelnus. Šiemet pamokoje buvo integruoti 5 dalykai: muzika, tikyba, biologija, lietuvių kalba, dailė.

Įdomi naujovė buvo ir tai, kad atvirą pamoką pirmąkart vainikavo respublikinio vaikų kūrybinių darbų konkurso „Jurgis Pabrėža – Žemaitijos šviesuolis“ apdovanojimų ceremonija. Konkursas surengtas švenčiant J. Pabrėžos 245-ąsias gimimo metines.

Dvidešimt dalyvių skirtingose amžiaus grupėse tapo diplomantais, dar trylikai mokinių darbų paskirtos skirtingos nominacijos. Laureatai namo išsivežė ne tik diplomus, bet ir bendrovės „Sinaras“ įsteigtus prizus – piešimo priemones.

Į atvirą pamoką ir konkurso baigmę buvo pakviesti net aštuoni Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, nuoširdžiai ir išradingai pavaizdavę Jurgį Pabrėžą: „Tytuvėnų gimnazijos atstovai kiekviename darbe nutapė vis kitą J. Pabrėžos biografijos detalę, todėl jų piešiniai tarsi seka šio žmogaus istoriją taip, kaip kiekvienas vaikas ją įsivaizdavo“, – kalbėjo V. Karaliūnienė. Anot jos, iš konkurso pasimokė visi – mokinių darbai tapo atgaiva akims, jų išmonės demonstracija, leidusia labiau pažinti J. Pabrėžą: „Vaikų fantazija jį mums sugrąžino iš naujo“.

6-10 m. amžiaus grupėje trys Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus jaunieji dailininkai iškovojo diplomus. I laipsnio diplomas atiteko Skaistei Jagminaitei, II laipsnio – Lukai Lebedžinskaitei, III laipsnio diplomą parsivežė Jokūbas Majauskas. 11-15 metų amžiaus grupėje I laipsnio diplomas įteiktas dailės studijos „Paletė“ narei penktokei Emai Baltrušaitytei. Vyriausioje, 16-19 m. amžiaus grupėje sėkmė lydėjo trečiokę gimnazistę Dainorą Gajauskaitę, iškovojusią II laipsnio diplomą. Studijos „Paletė“ narė Neda Baranauskaitė nominuota už darbo nuotaikingumą. Penktokė Mingailė Juškevičiūtė apdovanota už svarbaus gyvenimo fakto išskyrimą, o pirmokas gimnazistas Arnas Vaitkevičius pažymėtas už filosofinę mintį.

Turiningą tytuvėniškių dieną vainikavo puikios ekskursijos po Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją, bažnyčią, nuolat žaliuojantį Žiemos sodą.

Danguolė Žukauskienė,
Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė