Tytuvėnų gimnazijos Meno skyrius švenčia 20-ies metų jubiliejų

Žmogaus gyvenime 20 metų – tai besiskleidžiantis jaunystės grožis, siekių kilnumas, o meno skyriaus veikloje – gilus ir prasmingas istorijos pėdsakas, padėjęs atrasti meninio gyvenimo kelią ne vienam Tytuvėnų miestelio vaikui.

Penktadienio popietę tytuvėniškius ir svečius džiugino gražus Meno skyriaus jubiliejinis renginys. I-ame aukšte buvo eksponuojama meno skyriaus dailės klasės mokinių paroda, laiptais į viršų vedė šį 20-ties metų gyvenimo tarpsnį žymintis foto nuotraukų kelias. Išmoningais karpiniais dekoruotoje scenoje gimtadienio šventę pradėjo patys mažiausi ir šauniausi Meno skyriaus dainorėliai - ankstyvojo muzikinio ugdymo ir jaunučių choras. Užburiančiais muzikos garsais klausytojus džiugino pianistai, akordeonistai, kanklininkės, smuikininkai, gitaristai, fleitininkė, jaunių choras „Ugnelė“. Gimtadienio koncertą pagyvino pasakos personažas Pepė ilgakojinė, Tytuvėnų kultūros centro šokėjai. Svečiai žavėjosi mokinių ir mokytojų atliekamais kūriniais ir aukštu koncerto lygiu, kiekvienas kūrinys buvo palydimas audringais salės plojimais. Visus maloniai nustebino mokytojų vokalinis- instrumentinis sveikinimo kūrinys ,,O saule mano“ bei finalinė daina „Laikas tart sudie“.

Į šventę atvykę garbingi svečiai džiaugėsi jaunu ir gražiu Meno skyriaus kolektyvu, šios įstaigos profesionalia veikla, linkėjo toliau kryptingai dirbti ir mokyti vaikus meno, siekti pačių aukščiausių rezultatų. Taip kalbėjo Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis ir administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto narys Kęstutis Bilius, Meno skyriaus rėmėja iš Švedijos Marina Kulčinskaja, Tytuvėnų seniūnijos seniūnas Romas Čerkauskas, Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas, Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Asta Vaitkevičiūtė-Kizienė, Tytuvėnų kultūros centro meno vadovė Henrika Barkauskienė, Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys, Tytuvėnų lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja Irma Knyzelienė, logopedė Sandra Andrulienė, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio muzikos skyriaus vedėja Violeta Valantukevičienė, buvusi Kelmės meno mokyklos direktorė Genovaitė Jokubauskienė, Tytuvėnų bendruomenės pirmininkė Irma Ridikienė, Tytuvėnų bibliotekininkė Zita Deikutė, buvę meno skyriaus mokytojai ir mokiniai, mokinių tėvai ir artimieji.

O Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus istorija išties įspūdinga. Skyrius įkurtas 1996 metais spalio 1 d. Tai pirmasis Meno skyrius Lietuvoje prie vidurinės mokyklos. Tuomet buvo dėstomos tik muzikos disciplinos: chorinio dainavimo, fortepijono, varinių pučiamųjų instrumentų.

Nuo 2005 metų rugsėjo 1 d. dienos vadinamas Meno skyriumi, nes, be muzikos dalykų, pradėtos dėstyti dailės disciplinos.

Per 20 savo gyvavimo metų skyrius išaugo ir prasiplėtė. Įkuriamos fortepijono, kanklių, smuiko, medinių pučiamųjų, akordeono, gitaros instrumentų, solinio, chorinio dainavimo, neformaliojo vaikų švietimo programos.

Šiuo metu (2016-2017 m.m.) Meno skyriuje mokosi 102 mokiniai. Skyriuje dirba 7 muzikos ir 2 dailės mokytojai. Meno skyriui vadovauja skyriaus įkūrimo iniciatorė vedėja Nijolė Astašauskienė.

Meno skyriaus mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose Tytuvėnų bendruomenės, rajono, apskrities, zonos, respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, koncertuose, respublikinėse dainų šventėse.

„Kas dešimtmetį Meno skyrius keičia savo veidą: iš pradžių buvęs tik muzikos skyrius po dešimties metų, atsiradus dailės klasei, tampa Meno skyriumi, dabar puoselėjama mintis įsteigti ir dramos klasę“, – planais dalijosi gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė. „Didžiuojamės, kad Meno skyriaus mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose Tytuvėnų bendruomenės, rajono, apskrities, zonos, respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, koncertuose, respublikinėse dainų šventėse, kad daugelis mokinių, baigusių Meno skyrių, renkasi menininko profesionalo kelią ir tęsia mokslus meno srityje.“ Direktorė palinkėjo visiems ir toliau taip gražiai dirbant ugdyti vaikų meninius gebėjimus.

Meno skyriaus vedėja Nijolė Astašauskienė