Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

Mūsų šalis 26-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią, sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje, pasinaudodama jėga, užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos iš lauko saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Viduje savanorių karių buvo mažiau, apie tūkstantį. Jų tarpe ir du tytuvėniškiai Romas Pavolas bei Petras Buchas. Tačiau prie Televizijos bokšto aukų nebuvo išvengta – žuvo 13 (dar vienas kitu laiku ir kitoje vietoje) ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

Šią datą ir Laisvės gynėjų dieną paminėjo ir mūsų gimnazija. Buvo išleistas stendas, kuriame pasakojama apie sausio 13-tosios įvykius bei pristatomi tytuvėniškiai savanoriai. Pirmą pamoką mokytojai pradėjo atminimo, pagarbos ir tylos minutėmis, trumpais jau istorija virtusių įvykių komentarais. Gimnazijos atstovai dalyvavo šv. Mišiose ir koncerte Tytuvėnų bažnyčioje. Šeštokai paruošė keletą „puokštelių“ neužmirštuolių ir padabino įėjimą į gimnaziją.