Pilietiškumo pamoka ir mokinių konkursas

Minint Vasario 16-ąją Kelmės krašto muziejuje buvo surengta pilietiškumo pamoka ir mokinių konkursas „Kelmės krašto žmonių indėlis kuriant Nepriklausomą Lietuvą“. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Penkios mokyklos pristatė žymias Kelmės krašto asmenybes, kūrusias Nepriklausomą Lietuvą: Kazimierą Mackevičių, Kazimierą Ralį, Joną Smilgevičių, Povilą Višinskį ir Vladą Pūtvį-Putvinskį. Igb klasės mokinė Brigita Lanzbergaitė ir IIga klasės mokinys Tadas Kasparas pristatė Povilo Višinskio gyvenimą ir veiklą.

Dvylikos rajono mokyklų 6-9 klasių mokiniams vyko istorinių žinių konkursas. Tytuvėnų gimnazijos atstovai pelnė II vietą. Komandą sudarė Iga klasės gimnazistės Akvilė Alijošiūtė, Silvija Šlepaitė, Evelina Volskytė ir Greta Žemaitytė. Komandą ruošė istorijos mokytojas Evaldas Butkus.

Pranešimą skaitę mokiniai dalyvavo muziejuje surengtoje edukacinėje programoje „Daiktai, dokumentai, nuotraukos, menantys Lietuvos valstybės atkūrimo pradžią 1917-1920“.

Istorinių žinių konkurso nugalėtojai nusifotografavo visuomenės ir kultūros veikėjo, vieno iš Šaulių organizacijos Lietuvoje kūrėjo, Vlado Pūtvio-Putvinskio ekspozicijoje.

Nuotraukos iš tinklalapio www.kelme.lt