Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

2018-2019 mokslo metai


Šventinis koncertas „Šypsokitės mamos“

Gegužės 3 d. Mockaičių kultūros namuose sveikinome mamas ir močiutes. Šventinio koncerto „Šypsokitės, mamos“ pirmąją dalį padėjo surengti Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus mokiniai ir mokytojai.

Antrąją šventės dalį vedė 9 klasės mokinės Samanta Stulpinaitė ir Aistė Gedvygaitė. Mockaičių skyriaus vaikai paruošė trumpą programėlę. Jiems talkino Mockaičių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis (vadovė Raimonda). Šventinę nuotaiką kurti padėjo Mockaičių bendruomenė, kultūros centras, kaimo biblioteka ir mokykla.

 

Nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus mokiniai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas 2019“, skirtame prasmingai paminėti Lietuvos valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo įvykius. Lietuvos istorijos mylėtojai per 45 minutes turėjo atsakyti į 40 klausimų. Geriausiai sekėsi gvildenti atvirus klausimus 9 klasės mokiniui Dinui Tverijonui. Mokinys apdovanotas LIMA tarybos padėkos raštu.

Tyrėjų – karjeros diena

2019 m. sausio 24 d. Mockaičių skyriuje vyko tyrėjų – karjeros diena. Šios dienos veiklos skirtos 5-9 klasių mokiniams. Jie lankėsi Tytuvėnų miesto bibliotekoje, kur dalyvavo popietėje „Žemaitiški rakandai“, skirtoje Žemaitijos metams. Po to atvyko į Šedbarų biblioteką. Joje aplankė Antano Rimolaičio dailės parodą, bendravo su pačiu šių darbų autoriumi. Šedbarų kaimo vyresnysis bibliotekininkas Antanas Galbuogis papasakojo apie bibliotekos veiklą, Šukiškių kaimo atsiradimo istoriją. Tada ugdytiniai atliko tiriamąjį praktinį darbą. Jie nuvyko į Šukiškių kaimą ir išsiaiškino, kodėl čia pastatytas koplytstulpis. Mokiniai sužinojo, kad jis skirtas Nepriklausomybės kovų savanorių, gyvenusių šiame kaime, atminimui. Pagerbdami savanorius prie koplytstulpio uždegė žvakeles.

Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyrius jungiasi prie Pasaulinio žydų kongreso iniciatyvos #We remember, skirtos Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, įsiamžindami nuotraukose su užrašu #Mes prisimename, parodydami solidarumą Holokausto aukoms. Su grotažyme socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtos nuotraukos sausio 27 d., minėjimo metu, bus rodomos ant Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos sienos.

RUDENS GĖRYBIŲ KRAITELĖ

Mockaičių skyriaus ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mokytoja R. Kasparavičiene dvi savaites vykdė projektą „Rudens gėrybių kraitelė“. Projekto tikslas – įgyti kuo daugiau žinių apie rudens gėrybes. Projektą įgyvendinti padėjo ugdytinių tėveliai, sveikatos priežiūros specialistė I. Stonkienė. Vaikai mokėsi pažinti sodo, daržo ir miško gėrybes, tyrinėjo, skaičiavo bei grupavo vaisius ir daržoves, kitas rudens gėrybes, susipažino su jų įvairove bei augimo vietomis, aiškinosi vaisių ir daržovių svarbą žmogaus sveikatai, turtino žodyną naujais žodžiais, atliko įvairias užduotėles, mokėsi skaičiuočių, eilėraščių, minė mįsles, mokėsi šokių-ratelių, žiūrėjo filmuką-skaidres „Daržovių pasitarimas dėl bulvės“, kurį parengė I. Stonkienė. Grupę papuošė vaikučių ir tėvelių kūrybinių darbelių parodėlė iš rudens gėrybių. Ugdytiniai taip pat patys piešė, aplikavo pasirinktas gėrybes. Tėveliai kūrė ketureilius, pasakas apie sodo, daržo ir miško gėrybes. Savo kūrybiškumą parodė mamos Jovita, Lina, Jurgita, Loreta ir Vilma. Mama Lina sukūrė knygelę „Miško grybai“, kurią iliustravo savo piešiniais. Mokyklos kiemą vaikučiai papuošė iš gamtinės medžiagos kurta kompozicija „Saulutė“. Paskutinę dieną vyko popietė „Rudens gėrybių puota“. Popietės metu vaikus aplankė „Dėdė Rudenėlis“ (mama Silva). Renginio metu visi dalyviai minė mįsles, deklamavo eilėraščius, vaidino, šoko, vaišinosi patiekalais, pagamintais iš vaisių ir daržovių. Dalyviai pristatė savo patiekalus, sukurtus ketureilius, pasakas… Aktyviausiems projekto dalyviams įteiktos padėkos.

REGINA KASPARAVIČIENĖ
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Konstitucijos egzaminas – Lietuvai!

Suprasti, žinoti Konstitucijoje įtvirtintas vertybes būtina kiekvienam piliečiui, todėl spalio 4 d. mūsų mokykloje, kaip ir visoje šalyje, jau 12 kartą vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas. Jame savo žinias suskubo pasitikrinti 8 – 9 klasių mokiniai. Geriausiai egzaminą laikyti pasisekė 8 klasės mokiniui Tomui Stulpinui.

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23-ąją buvo likviduotas Vilniaus getas. Šiais metais minime 75-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines.

Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Istorijos mokytoja Laima Pranckuvienė papasakojo apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę, tragišką Tytuvėnų miestelio žydų bendruomenės likimą. Ant atsineštų lauko akmenėlių ugdytiniai užrašė savo gyvenamojoje vietovėje nužudytų žydų vaikų vardus. Šie akmenėliai – liudijimas, kad atminimas apie sunaikintą žydų bendruomenę lieka gyvas ir amžinas kaip akmuo. Mokyklos mokinių taryba akmenėlius su užrašytais vardais nuvežė į Tytuvėnų pušyną.

Penktokai ir šeštokai, vadovaujami dailės mokytojos Dianos Baltrušaitienės, iš gamtinių medžiagų suformavo simbolinę menorą, kuri priminė, jog nužudytieji buvo ne skaičius, o žmonės su vardais ir asmeninėmis istorijomis. Pagerbdami žuvusiųjų atminimą devintokai išdėliojo simbolinę Dovydo žvaigždę. 
Kontaktai

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija
Biudžetinė įstaiga
S. Romerienės g. 4A
86486 Tytuvėnai,
Kelmės rajonas

Įstaigos kodas 190092729
Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 56273
El. paštas
tytuvenu.gimnazija@gmail.com

Darbo laikas:

Pirmadienis    700 – 1700
Antradienis    700 – 1700
Trečiadienis   700 – 1700
Ketvirtadienis 700 – 1700
Penktadienis  700 – 1700

E. Dienynas
Reklaminis skydelis
Olweus
Reklaminis skydelis
STEM
Reklaminis skydelis
Dabar lankosi
Mes turime 21 svečius online