Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

2017-2018 mokslo metai

Gedulo ir vilties dienos minėjimas

Mockaičių skyriaus bendruomenė, minėdama Gedulo ir vilties dieną, tremtinių atminimą pagerbė sukurdama raudonų žydinčių aguonų „ilgesio pievą“. Ji simbolizuoja tremtinių išgyventą Tėvynės ilgesį.

Mokinių kūrybinių darbų paroda „Ačiū, kad esi šalia“

Gegužės 2-20 dienomis Tytuvėnų gimnazijoje ir Mockaičių skyriuje vyko Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų (atvirukų) paroda, „AČIŪ, KAD ESI ŠALIA“, skirta Motinos dienai paminėti. Parodos iniciatorė ir organizatorė – Mockaičių skyriaus ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Regina Kasparavičienė. Parodos tikslas – skatinti vaikų meninę raišką, kūrybinę iniciatyvą, gebėjimą išreikšti meilę, pagarbą ir dėkingumą mamai bei aktyvinti pedagogų bendravimą ir bendradarbiavimą. Atvirukus parodai pateikė 58 ugdymo įstaigos, kuriose ugdomi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Buvo eksponuojama 330 darbų. Vaikus parodai parengė 147 pedagogai.

Regina Kasparavičienė
Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Koncerto „Šypsokitės Mamos“akimirkos

Gamtos mokslų diena

Balandžio 13 d. Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriuje vyko gamtos mokslų diena. Tai jau gilias tradicijas turintis renginys. 5-10 klasių mokiniai pasiskirstę į mišrias komandas turėjo atlikti įvairias užduotis: sukurti ir pristatyti plakatą, atlikti testą, nusifotografuoti bundančios gamtos fone ir t.t. Visi renginio dalyviai buvo kupini teigiamų emocijų ir pavasariškos nuotaikos.

Rid rid margi margučiai

Kovo 28 d. Mockaičių bibliotekoje ikimokyklinės grupės vaikams ir jų tėveliams vyko edukacinė veikla „Rid rid margi margučiai“, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo auklėtoja R. Kasparavičienė ir bibliotekininkė I. Grigalaitienė. Visus susirinkusius su artėjančiomis šv. Velykomis pasveikino Velykų bobutės (R. Kasparavičienė, I. Grigalaitienė). Jos papasakojo trumpą istoriją „Kodėl žmonės dažo kiaušinius?“. Renginio dalyviai buvo supažindinti su margučių spalvomis ir jų reikšmėmis. Taip pat buvo menamos mįslės. Velykų bobutės atsinešė tik mažą pintinėlė kiaušinių, kurie buvo nedažyti ir plastmasiniai. Jos žinojo, kad renginio metu vaikučiai kartu su tėveliais mokysis marginti kiaušinius. Kiaušinių marginimo gudrybių mokė Jadvyga Kaušienė. Jos numarginti kiaušiniai keliauja net ir į užsienio šalis: Vokietiją, Angliją ir kitas šalis. Priešmokyklinukai Aretas, Pijus ir Akvilė visus džiugino linksma dainele „Velykų dainelė“. Visiems edukacinės veiklos dalyviams buvo įteiktos padėkos, o vaikučiams dar ir šokoladiniai kiaušiniai. Kiaušinių marginimo mokytojai organizatorės įteikė padėką ir saldų prizą.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Regina Kasparavičienė

Veiksmo savaitėje be patyčių 2018

Kovo 19-23 d. mūsų skyriaus mokiniai dalyvavo „Veiksmo savaitėje be patyčių 2018“. Tikslas – mažinti patyčias tarp mokinių, mokinių ir mokytojų, skatinti jų draugiškus santykius, ugdyti pagarbą ir toleranciją. Pradinių klasių mokiniai darė Draugystės saulutę, rašė mintis apie draugystę ir patyčias. Ikimokyklinės grupės vaikai gamino draugystės laivelius, priešmokyklinukai piešė delniukus, kuriuose rašė žmonių vardus, su kuriais norėtų pasikalbėti apie patyčias bei dalyvavo užsiėmime „Musė stebėtoja“. Ikimokyklinukai ir pradinukai piešė piešinius „Mano geriausias draugas“, iš kurių surengė parodėlę. 5-10 klasių mokiniai kūrė plakatus „Mes prieš patyčias“. Savo kūriniais papuošė klasių duris. Aštuntokai parengė informacinį stendą „Kas yra draugystė? Kaip ją išsaugoti?“.

Socialinė pedagogė R. Kasparavičienė

Kaziuko mugė Mockaičiuose

Mockaičiuose vyko tradicinė 17-oji Kaziuko mugė „Pirk, parduok, dovanok“. Mugę organizavo mokykla, bendruomenė ir kultūros namai.

Savo gamybos dirbiniais, gardumynais prekiavo mokytojai, mokiniai, bendruomenės atstovai ir svečiai iš aplinkinių kaimų. Į mugę atvyko Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas V. Ivanauskas ir seniūnijos atstovės.

Visus susirinkusius į mugę pasveikino „gaspadinė“ (8 kl. mokinė S. Stulpinaitė) ir „vaistininkė“ (8 kl. mokinė A. Gedvygaitė). Gaspadinė kvietė pirkti tiek, kad pintinės būtų pilnos. Vaistininkė kvietė apsilankyti „Vaistininko kioskelyje“. Vaistininkė stengėsi iš Mockaičių išvyti Šaltį ir Gripą. Vaistinėje buvo „vaistų“ nuo visų ligų: nuo gripo, gerklei paskalauti, gerai nuotaikai palaikyti...

Mugės metu mus aplankė ir „specialiųjų korespondentų desantas“ iš pačios sostinės. Jų komandą sudarė foto korespondentai, žurnalistai (10 kl. mokiniai S. Škėla, R. Ulevičius ir G. Petrauskas). Svečiai atsivežė ir kavinės „Ubaida“ vedėją (10 kl. mokinė S.Gedvygaitė). Mugės metu vyko foto sesija, kurioje dalyvavo ir vaikai, ir suaugę.

Visus susirinkusius mugės dalyvius linksmino Mockaičių kaimo kapela (vadovė R.Pranckevičienė).

Renginio pabaigoje buvo įteiktos nominacijos: Mugės naujiena – J. Banienės atvirukai, gausiausia prekyvietė – Rima iš Tytuvėnų, linksmiausias dalyvis – buvęs mokyklos direktorius A. Banys, populiariausia prekė – Simo žėlė, pavasario pranašas – J. Kaušienės margučiai, mugės skanumėlis – Dino meduoliai, senųjų amatų puoselėtojas – meistrė Inija iš Šiluvos.

Džiugu, kad galėjome susirinkti, pabūti kartu, nors trumpam pamiršti savo rūpesčius...

Mokytoja Regina Kasparavičienė

Gedimino pilis – Lietuvos simbolis

Mockaičių skyriaus pradinukai vasario 5-9 d. vykdė projektą, „Gedimino pilis – Lietuvos simbolis“. Jo metu rinko medžiagą apie Gedimino pilį, gamino pilies maketą iš popieriaus ritinėlių, piešė Gedimino pilį ir supylė piliakalnį iš sniego. Organizavo Sigita Paldavičienė.

Angelų paroda

Gruodžio 4 – 8 d. Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriuje vyko paroda „Jei savyje turi gėrį, savo angelą – visada būsi laimingas“. Mokiniai angelus gamino ne tik dailės ir technologijos pamokose, bet ir namuose. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Mokytoja R. Sabaitienė

„Į žemę nusileido angelai“

Alytaus lopšelis-darželis „Boružėlė“ organizuoja Respublikinį kūrybinių darbų konkursą „Į žemę nusileido Angelai“, kuris vyks nuo 2017 m. gruodžio 11 d. iki 2018 m. sausio 6 d. Konkurso tikslas – bendradarbiaujant vaikams, jų šeimų nariams, pedagogams kurti angelus, atliepiančius Kalėdinę dvasią. Konkursas skirtas Kalėdiniam laikotarpiui. Kalėdų laukime galime garsiausiai girdėti angelus. Ir išgirstame juos ne danguje, bet čia, visai šalia. Vėl išmokstame pajusti, jog kiekvienas žmogus slepia angelą. Džiugi dovana, miela smulkmena, gražus atvirukas, nuoširdi artimojo šypsena tarsi įrodo, jog visi esame supami žmonių savyje giliai slepiančių savąjį Angelą.

Mūsų mokyklos ikimokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja ir padėjėja išsiuntė kurtus angelus konkurso organizatoriams.

Auklėtoja Regina Kasparavičienė

Mokyklos laureatas

Šiaulių moksleivių namai nuo 2017 m. spalio 24 d. organizavo Respublikinę švietimo ir ugdymo įstaigų mokinių kūrybos darbų parodą-konkursą „Paslaptingame gyvūnijos pasaulyje“, skirtą pasidalinti patirtimi ir idėjomis, ugdant mokinių pastabumą, vaizduotę ir kūrybiškumą. Tikslas – skatinti mokinius stebėti mus supantį pasaulį, gamtą, gyvūnus, mažuose dalykuose pamatyti stebuklus ir paslaptis bei tai išreikšti kūrybiniuose darbuose. Gruodžio 5 d. vyko parodos-konkurso uždarymas, į kurį buvo pakviestas mūsų mokyklos ketvirtokas Jokūbas Kasparavičius. Jis tapo konkurso laureatu. Jokūbas 6-10 m. amžiaus grupėje laimėjo 1-ą vietą. Mokinio piešinys vadinasi „Jūros dugnas“. Mokinį į renginį lydėjo mokytoja Rūta Sabaitienė ir tėveliai.

Mokytoja Regina Kasparavičienė

„Paslaptingas nykštukų pasaulis“

Lapkričio 20-24 d. Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriuje vyko paroda „Paslaptingas nykštukų pasaulis“. Mokiniai nykštukus gamino ne tik dailės – technologijos pamokose, bet ir namuose. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Mokytoja Rūta Sabaitienė

Dar galiu būti naudingas sveikatos labui

Ikimokyklinės grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Regina ir padėjėja Rita dalyvauja respublikinėje sportinio inventoriaus iš antrinių žaliavų parodos „Dar galiu būti naudingas sveikatos labui“ parodoje. Parodos organizatorius – Visagino vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Respublikinės parodos tikslas – puoselėti saugios ir sveikos gyvensenos vertybes tikslingai orientuojantis į vaikų fizinio aktyvumo skatinimą ir ekologinį ugdymą. Prisirinkę reikiamų priemonių, pagaminome šokdynę ir kėglius su kamuoliu. Po to buvo vykdomos veiklos su naujais sporto inventoriais.

Auklėtoja Regina Kasparavičienė

Rudens kraitelė

Ikimokyklinėje grupėje spalio 17-20 d. vyko darbelių parodėlė „Rudens kraitelė“. Vaikai darbelius iš vaisių, daržovių darė kartu su šeimos nariais.

Auklėtoja Regina Kasparavičienė

 

Pasaulinė košės diena

Spalio 10 d. Mockaičių skyriaus ikimokyklinės grupės vaikai, 1-4 klasių mokiniai minėjo pasaulinę košės dieną. Vaikai taip pat piešė piešinius „Kur mano didysis šaukštas?“.

REGINA KASPARAVIČIENĖ
Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus
ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Respublikinis kūrybinis projektas „Rudens mandala“

Nuo 2017 m. rugsėjo 25 d. iki 2017 m. spalio 27 d. respublikinis kūrybinis projektas „Rudens mandala“, skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Projekto tikslas – vaikus supažindinti su rudeniu, jo grožiu, teikiamomis gėrybėmis. Svarbu, kad vaikai suprastų, koks dosnus gali būti ruduo: vaisiais, daržovėmis, uogomis ir kt.

Mockaičių skyriaus ikimokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Regina ir padėjėja Rita prisijungė prie šio projekto vykdymo. Saulėtą dieną, nešini vaisiais ir daržovėmis, skubėjome į mokyklos kiemą, kur kūrėme kompoziciją „Rudens mandala“. Mums į pagalbą atskubėjo vaikų mamos Justina ir Jovita bei technologijų mokytoja Vida. Visi, ypač mažieji, džiaugėmės savo kūriniu.

REGINA KASPARAVIČIENĖ
Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus
ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Projektas „Gyvūnėliai – mūsų draugai“

Rugsėjo 18–29 dienomis ikimokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Regina Kasparavičiene vykdė projektą „Gyvūnėliai – mūsų draugai“. Projektą įgyvendinti padėjo tėveliai, Mockaičių ir Kiaunorių bibliotekininkės I. Grigalaitienė ir E. Buivydienė. Projekto metu vaikai mokėsi eilėraštukų, žaidė judriuosius žaidimus, minė mįsles, piešė pasirinktą gyvūną, darė aplikacijas, atliko įvairias užduotėles... Labai gražiai deklamuoti eilėraštukus išmoko Aretas Milašas, Akvilė Narbutaitė, Akvilė Šimkevičiūtė, Melita Buivydaitė, Pijus Ulevičius. Projekto metu vaikai taip pat sužinojo, kaip elgtis su gyvūnais, apie jų priežiūrą, mitybą. Pokalbių metu paaiškėjo, jog vaikai namuose augina šuniukus, kačiukus. Tėveliai kūrė eilėraščius, pasakas apie naminius gyvūnus. Savo kūrybiškumą parodė mamos: Justina, Silva, Neringa, Jovita, Sandra. Rugsėjo 27 d. buvo organizuojama popietė „Mano augintinis“, skirta artėjančiai Pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti.  Renginyje dalyvavo Arno, Areto, Emiliaus mamos ir Gusto tėtė, bibliotekininkės. Bibliotekininkė E.Buivydienė papasakojo apie savo augintinį, šuniuką Plutą, kurį parsivežė iš Kauno gyvūnų globos namų „Penkta koja“. Renginio metu vaikai šoko, deklamavo eilėraščius, minė mįsles. Tėveliai skaitė savo sukurtus kūrinius apie augintinius. Popietės dalyviams įteiktos padėkos.

Rugsėjo 28 d. vykome į Šiaulių gyvūnų globos namus ir mini Zoologijos sodą, esantį Dargaičių kaime Gruzdžių seniūnijoje. Išvykos metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su kupranugariu, lamomis, alpakomis ir kt. gyvūnais. Prieš išvyką su vaikais aptarėme, kas yra Zoologijos sodas ir Gyvūnų globos namai.

Projekto metu vaikai išmoko pastebėti ir nusakyti gyvūnų požymius, atpažinti ir įvardinti dažniausiai sutinkamus gyvūnus, samprotauti apie tai, kur gyvena, kuo minta gyvūnai, saugiai elgtis su gyvūnais.

REGINA KASPARAVIČIENĖ
Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus
ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Aktyvus rugsėjis 2017

Rugsėjo 27 d. Tytuvėnų gimnazijos Mockaičių skyriaus pradinių klasių mokiniai, kartu su Šedbarų pradinės mokyklos – daugiafunkcio centro pradinukais, dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017“ prie Gauštvinio ežero. 

Mokytoja Sigita Paldavičienė 
Kontaktai

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija
Biudžetinė įstaiga
S. Romerienės g. 4A
86486 Tytuvėnai,
Kelmės rajonas

Įstaigos kodas 190092729
Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 56273
El. paštas
tytuvenu.gimnazija@gmail.com

Darbo laikas:

Pirmadienis    700 – 1700
Antradienis    700 – 1700
Trečiadienis   700 – 1700
Ketvirtadienis 700 – 1700
Penktadienis  700 – 1700

E. Dienynas
Reklaminis skydelis
Olweus
Reklaminis skydelis
STEM
Reklaminis skydelis
Dabar lankosi
Mes turime 38 svečius online