Tradicinis žygis prie Gomertos ežero

Rugsėjo pabaigoje įvyko turistinis pėsčiųjų žygis. Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, vedami kūno kultūros mokytojo, turistų būrelio vadovo Aurelijaus Banio, laukų keliukais žygiavo prie Gomertos ežero, kuris plyti Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje. Tai buvo jubiliejinis penkioliktasis žygis. Jame dalyvavo rekordinis turistų skaičius – net 27 mokiniai pasiryžo aktyviai praleisti laiką. Jie susirinko iš įvairių klasių, nuo šeštokų iki trečiokų gimnazistų. Žygeiviai iš viso nukulniavo 32 kilometrus.

Turistams pasisekė – abi žygio dienos buvo saulėtos, o naktis giedra, žvaigždėta. Įdomu buvo ir gamtoje: maršrutas ėjo kalvota trasa, būriavosi gervės, šiemet buvo rekordiškai pakilusios aukštapelkės. Per penkiolika žygių metų dalyviai trasoje pirmą kartą išvydo tiek daug vandens.

Antrą dieną įvyko jaunųjų turistų krikštynos. Nepamainomas ritualo atributas – turisto lazda. Jaunieji keliautojai pasižadėjo laikytis turisto priesaikos. Žygyje pirmą kartą dalyvavo ir keturkojis turistas, Husky veislės šuo, Aribo. Neįprastas kelionės draugas visiems labai patiko, palaikė žaismingą jaunųjų keliauninkų dvasią. Jį į žygį pasiėmė trečiokas gimnazistas Arnas Vaitkevičius.