Signatarų namuose pagerbti Vasario 16-ajai skirto konkurso nugalėtojai

2017 m. rudenį Lietuvos nacionalinis muziejus vėl pakvietė moksleivius į Atviruko ir plakato konkursą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jame dalyvavo mokiniai nuo 7 iki 18 metų, kurie galėjo piešti įvairiomis dailės technikomis.

Pirmasis konkurso etapas vyko gimnazijoje, antrasis – Vilniuje, Signatarų namuose. Į pastarąjį etapą iškeliavo Lukos Lebedžinskaitės (6b kl.), Gretos Butkutės (Igb kl.), Aušrinės Dragūnaitės (IIgb kl.), Margaritos Volskytės (IIgb kl.) sukurti darbai. Pateiktus darbus vertino komisija iš 5 narių: 2 atstovai iš Signatarų namų, 1 atstovas iš LR Švietimo ir mokslo ministerijos, 2 atstovai iš Lietuvos dailininkų sąjungos. Konkurse dalyvavo virš 300 piešinių iš visos Lietuvos. Kompetentinga komisija atrinko 30 įspūdingiausių darbų. Tarp diplomantų – ir Tytuvėnų gimnazijos Igb klasės mokinė Greta Butkutė. 2018 m. vasarį Greta dalyvavo gražioje konkurso nugalėtojų pagerbimo šventėje. Kartu su kitais dalyviais apžiūrėjo Signatarų namų ekspoziciją, kurioje pristatomas Lietuvos valstybingumo kelias nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Sveikiname Gretą. Tai dar viena dovana Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui.

Dailės mokytoja Danguolė Žukauskienė