„Piešiu, nes lavinu save“

Visą vasario mėnesį Tytuvėnų miesto bibliotekoje veikė gimnazijos abiturientės Justės Baltrušaitytės autorinė dailės darbų paroda. Justė pati pristatė save lankytojams.

„Esu Justė Baltrušaitytė, man 18 metų, mokausi Tytuvėnų gimnazijoje 12-oje klasėje. Užaugau ir gyvenu čia, Tytuvėnuose. Būdama maža lankiau darželį, vėliau mokiausi pradinėje mokykloje, dabar – gimnazijoje. Būdama aštuonerių metų pradėjau lankyti muzikos mokyklą. Septynerius metus mokiausi groti pianinu.

Ilgainiui pradėjau lankyti dailės studiją „Paletė“, nes labai mėgau piešti. Lankant studiją, šis pomėgis dar labiau sustiprėjo. Dalyvavau piešinių parodose, išbandžiau sėkmę kūrybiniuose konkursuose. Pirmoje gimnazijos klasėje nusprendžiau stoti į Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus dailės specialybę, nes atsirado naujų planų dėl ateities. Piešiau ne tik mokykloje, bet ir namuose. Kurdama galiu gerai jaustis: atsipalaiduoti, pamiršti visus rūpesčius, keliom valandom atsiriboti nuo visko. Dailės mokykloje man smagu, nes ten supa mieli, nuoširdūs žmonės. Bendravimas su jais nupiešia šypseną mano veide.

Laimėjimai piešinių konkursuose skatina toliau tobulinti savo įgūdžius. Nors šiandien nežinau, kur mane nuves gyvenimo keliai, tikiu, kad piešimas man liks kaip hobis. Piešiu dabar ir piešiu dar ilgai, nes noriu lavinti save, nes tai teikia malonumą.“

Linkime Justei sėkmės artėjančiuose egzaminuose ir ateities pasirinkimuose.

Dailės mokytoja Danguolė Žukauskienė