Vokiečių kalbos šventė

Balandžio 27 d. Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė rajoninė 18-oji vokiečių kalbos šventė.

Šventėje dalyvavo aštuonių Kelmės rajono mokyklų mokiniai, vokiečių kalbos mokytojai, atstovai iš Kelmės rajono savivaldybės, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei svečiai iš Vokietijos: Kelmės miesto garbės pilietis ir šventės rėmėjas baronas Wolfgang von Stetten, Erfurto paramos fondo „Vaikai Lietuvoje“ tarybos pirmininkas Andreas Malur, Aschaffenburgo paramos fondo „Jaunimas su ateitimi“ tarybos pirmininkas Wolfgang Garthe su žmona, Vokietijos ambasados kultūros skyriaus vadovė Milena Dech, atstovė iš Vokietijos ambasados Bogotoje Jennyfer Richter.

Šventės metu visos dalyvaujančios mokyklos pristatė koncertinę programą, kurią šiais metais vertino 6 garbingų svečių iš Vokietijos komisija.

Koncertinėje programoje Tytuvėnų gimnazijai su daina „Lieblingsmensch“ atstovavo Inga Kubilinskaitė IIIg ir Tytuvėnų gimnazijos grojančių mokinių grupė (vadovas R. Levickas).

Už dalyvavimą rajoniniame Vokiečių kalbos raštu konkurse apdovanoti

D. Krencius Iga (III vieta)(Mokytoja A. Urbonaitė);

Agnė Zikaitė 6b (I-vieta), Rokas Krencius IIIgb (III vieta) (mokytojas. R. Gudauskas).

Po pietų, pasibaigus vokiečių kalbos šventei, mokykloje vyko jau antroji rajoninė vokiečių kalbos konferencija "Ich möchte erzählen" („Norėčiau papasakoti“). Konferencijos metu Kelmės rajono mokyklų mokiniai pristatė net 20 pranešimų vokiečių kalba. Tytuvėnų gimnazijai konferencijoje atstovavo: Beatričė Šimkutė ir Klaidas Vasiliauskas 7b tema – „Mano gimnazija“ (mokytojas R. Gudauskas) ir Iga klasės mokiniai D. Krencius „Viduramžių ginklai. Arbaletas“ ir T. Paulauskas „Mūsų gimnazijos muzikos grupė“ (mokytoja Asta Urbonaitė).

Pasibaigus konferencijai visi mokiniai už skaitytus pranešimus gavo konferencijos dalyvio pažymėjimus ir piniginius prizus.

Sveikiname 8a klasės mokinius Eriką Litvinskį ir Luką Kaušių, išlaikiusius tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą "Fit in Deutsch A1".

Balandžio 27 d. rajoninės vokiečių kalbos šventės metu šiems mokiniams egzamino sertifikatus įteikė Vokietijos ambasados kultūros skyriaus vadovė Milena Dech.