Turistinis žygis prie Gomertos ežero

Rugsėjo 22-23 dienomis įvyko  turistinis pėsčiųjų žygis. Tytuvėnų gimnazijos mokiniai, vedami kūno kultūros mokytojo, turistų būrelio vadovo Aurelijaus Banio, laukų keliukais žygiavo prie Gomertos ežero, kuris plyti Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje. Tai buvo šešioliktas žygis. Jame dalyvavo 27 mokiniai kurie pasiryžo aktyviai praleisti laiką, nors oro sąlygos nelabai buvo palankios. Žygeiviai per dvi dienas iš viso nukeliavo 34 kilometrus. Turistai turėjo nugalėti žvarboką orą bei trumpalaikį lietų. Maršrutas ėjo kalvota trasa, praėjome daug aukštpelkių, matėme pievose ir virš miškų besibūriuojančias gerves, pasiruošusias skrydžiui. Vaikai žaidė įvairius žaidimus su kamuoliu, pramogavo, ilsėjosi. Vėliau šventiškai papuošė pavėsinę. Turistai pasiskirstė į komandas ir pasiruošė komandų prisistatymams. Sekmadienį įvyko naujų Turistų būrelio narių krikštynos. Nepamainomas ritualo atributas – turisto lazda. Naujokai davė Turisto priesaiką, po to draugiškai sutvarkė stovyklavietę ir rudeniu alsuojančiais laukų ir miškų keleliais patraukė atgal į Tytuvėnus.

Mokytojas Aurelijus Banys