Pasaulinės Dauno sindromo dienos minėjimas

Kovo 21-ąją Tytuvėnų gimnazijoje minėjome pasaulinę Dauno sindromo dieną. #NenurašykOPalaikyk - svarbiausia šios dienos žinutė visuomenei. Ne dėl Dauno sindromo jį turintys žmonės jaučiasi kitokie, kitokie jie jaučiasi dėl ne visuomet tolerantiško visuomenės požiūrio į juos. O tokį požiūrį keisti galima, teisingai formuojant mūsų pačių mąstymą.  Todėl šią dieną 8, Ig ir IIg klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie Dauno sindromą, kurioje buvo skatinami elgtis tolerantiškai, griauti nusistovėjusį supratimą, kad kitoks gyvenimas = blogas gyvenimas, ir priimti žmones nepaisant mūsų skirtumų. Dauno sindromo nėra ko bijoti - su tokia žinute mus supažindino švedė, gyvenanti Lietuvoje - Sanna Karosas. Sanna yra įkūrusi tinklaraštį  „Ten, kur saulė šviečia“, kuriame supažindina žmones su gyvenimu auginant vaiką, kuris turi Dauno sindromą. Jos paruošta vaizdinė medžiaga padėjo mokiniams suprasti, kad Dauno sindromą turintys žmonės turėtų būti priimti į visuomenę kaip ir bet kas kitas, nes kad ir kokie skirtingi bebūtume visi esame lygūs, visi esame žmonės. Mokyklos logopedė pabrėžė, kad tolerancija yra svarbi ne tik žmonėms su Dauno sindromu, bet ir žmonėms turintiems kitokias negalias. Mokiniai, palaikydami Dauno sindromą turinčius žmones, mūvėjo skirtingomis kojinėmis, kurios yra tapusios šios dienos simboliu.

IIga klasės mokinė Deimantė Važinskytė