Tytuvėniškiai piešė Vilnių

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Valstybinė kultūros paveldo komisija ir dailės mokytojų asociacija organizavo nacionalinį meninės kūrybos darbų konkursą „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“, kurio tikslas buvo ugdyti jaunosios kartos istorinę savimonę. Konkurse, kuris buvo organizuotas trijose amžiaus grupėse, dalyvavo 484 mokiniai iš Lietuvos mokyklų. Iš kiekvienos amžiaus grupės vertinimo komisija atrinko po 20 darbų parodai, kuri veiks Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Tarp parodos dalyvių ir dvi Tytuvėnų gimnazijos mokinės: šeštokė Skaistė Jagminatė ir trečiokė gimnazistė Greta Butkutė. Skaistė savo piešinyje pavaizdavo gražiausią architektūrinį gotikos stebuklą – šv. Onos bažnyčią ir žymiausias istorines asmenybes, savaip kūrusias Vilniaus istoriją. Šios amžiaus grupės jaunieji dailininkai išsiskyrė emocionaliais ir be galo darbščiais vaizdiniais. Greta savo darbe išsamiau apibūdino svarbiausius sostinės istorinius faktus ir buvo tarp tų kūrėjų, kuriems būdingas mąstymas ir matymas.

Dailės mokytoja D. Žukauskienė