Mokomės gamtoje ir iš gamtos

Lapkričio 9-13 d. Tytuvėnų gimnazijoje vyko vaikų stovyklėlė „Mokomės gamtoje ir iš gamtos“. STEAM virusu yra užsikrėtę tūkstančiai mokinių, todėl bandymai ir eksperimentai neaplenkė ir mūsų stovyklėlės dalyvių. Pradinukai yra labai imli amžiaus grupė. Norėdamos paskatinti susidomėjimą gamta, gamtos mokslais, tobulinti eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius, mokytojos D. Lauraitienė ir V. Meškauskienė sukvietė vaikus į dienos stovyklą. Stovyklautojai tirdami ir eksperimentuodami turėjo galimybę geriau pažinti supantį pasaulį, ugdyti bendrąsias kompetencijas. Tiriamoji veikla skatino kritinį mąstymą, gebėjimą spręsti problemas, pažinti aplinką ir save, ugdė praktinio darbo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Mokiniai atliko įvairius tyrimus ir bandymus, tokius kaip: „Ugnikalnio išsiveržimas“, Jaunojo mokslininko eksperimentą „Oro balionas“, „Vaivorykštė lėkštėje“, gaminosi „Lavos“ lempą, atliko įvairius bandymus su vandeniu, išbandė, kaip vanduo kyla ir kuria jėgą, kaip oras perduoda energiją ir kt. Eksperimentavo su magnetu. Atliko tyrimus „Sveriu, matuoju, lyginu“. Matavo ir svėrė aplinkoje esančius daiktus (knygas, žaislus, kuprines ir kt.), lygino tos pačios rūšies daiktus, braižė diagramas. Daug veiklų vyko gamtoje: stovyklautojai matavo medžių kamienus, vykdė lapų medžioklę (ieškojo lapų nurodytų kortelėse), ieškojo simetriškų objektų, prisirinkę lapų, padarė pelėdų šeimynas, kurias apgyvendino klasėse, kad dar ilgai mums primintų auksaspalvį rudenėlį.

Džiugu, jog stovyklavimo metu kiekvienas vaikas buvo kūrybiškas, smalsus, tyrinėjantis, įveikiantis iššūkius, jog kiekviena stovyklavimo diena buvo kupina vaikiško juoko, nuostabos ir susižavėjimo šūksnių.

Pradinių klasių mokytojos metodininkės
Dalia Lauraitienė ir Vilma Meškauskienė