Užgavėnės kitaip

2021 m. vasario 1-12 dienomis Tytuvėnų gimnazijoje vyko ugdomasis projektas „Užgavėnės kitaip“. Projekto tikslas – ugdyti asmenybę, turinčią brandžią tautinę savimonę ir savigarbą, suvokiančią etninės kultūros visumą ir jos santykį su dabartimi. Dalyviai nuotoliniu būdu susipažino su Užgavėnių papročiais, pasidalino mintimis apie tradicijas, puoselėjamas jų šeimose. Įvairias užduotis 5-8 ir I-IIg klasių mokiniai atliko muzikos, dailės, technologijų, fizinio ugdymo pamokose. Jie atrinko labiausiai patikusią Užgavėnių dainą, ją išmoko, užrašė, gražiai iliustravo, iš įvairių namų apyvokos daiktų gamino šventės personažus, naudodami įvairias technikas kūrė tradicines kaukes. Gardžiausius blynus iškepė per technologijų pamokas ir daug padirbėjo norėdami iškasti „žiemą iš kiemo“, išvežti ją ant rogučių, lipdydami gausiai užderėjusio sniego Morę. Kiek žingsnelių suskaičiuota, kiek daug kūrybinio džiaugsmo patirta švenčiant „Užgavėnes kitaip“.

Projektui vadovavo mokytojai Lina Baranauskienė, Rita Čekanauskienė, Danguolė Žukauskienė, Diana Baltrušaitienė, Vida Mozerienė, Edikas Baranauskas, Irena Lileikienė, Vytautas Kybartas, Aurelijus Banys.