2016–2017 m.m.

EUROPOS DIENOS ŠVENTĖ KLEMĖS KRAŠTO MUZIEJUJE

Gegužės mėnesį Lietuvoje švenčiama tradicine tapusi Europos dienos šventė, kartu pažyminti ir Lietuvos narystę Europos Sąjungoje. Šią įsimintiną dieną į Kelmės krašto muziejų sugužėjo gausus būrys muzikantų iš Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos muzikos skyriaus, Užvenčio Šatrijos Raganos muzikos skyriaus ir Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus.

RESPUBLIKINIS SAKRALINĖS MUZIKOS FESTIVALIS KELMĖJE

Tradicinio respublikinio sakralinės muzikos festivalio „Adoramus“ muzikos garsai šiemet nuskambėjo Evangelikų liuteronų bažnyčioje. Renginio organizatoriai, Algirdo Lipeikos menų mokykla, atvykę festivalio dalyviai iš Tauragės muzikos mokyklos, Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus bei Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo, sveikino Evangelikų liuteronų bendruomenę su šiais metais švenčiamu 500 metų jubiliejumi. Festivalio metu Kelmės miesto bendruomenė galėjo pasiklausyti įvairių muzikos žanrų bei epochų kūrinių. Skambėjo Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos akordeonistų orkestro (vadovė mokytoja V. Bukantienė), Alginijos Mickūnaitės (kanklės) ir Pauliaus Dzvankausko (birbynė) dueto (vadovai D. Miliauskienė ir D. Virbickas), smuikininkų ansamblio (vadovė N. Jurgelevičienė), berniukų ansamblio (vadovė R. Čekanauskienė), varinio Brass pučiamųjų kvinteto (vadovas V. Miklovas), gitaristų ansamblio (vadovas D. Skruodys), renginio iniciatorės mokytojos Aurelijos Ščeponavičienės jungtinio Algirdo Lipeikos menų mokyklos bei Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus akordeonistų ansamblio, Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus akordeonistų ir smuikininkų ansamblio (vadovės A. Ščepovavičienė, Ž. Armalienė), Tauragės muzikos mokyklos akordeonistų kvinteto (vadovas T. Altaravičius), Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo sakralinio ansamblio (vadovė I. Stripinienė) bei Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos solistės Ramintos Lečkauskaitės (vadovas V. J. Lygutas), atliekami muzikos kūriniai.

Respublikinio sakralinio muzikos festivalio „Adoramus“ pabaigoje sveikinimo ir padėkos žodį tarė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos direktorė Asta Barčiauskienė. Dėkojo už iniciatyvą organizuojant respublikinį „Adoramus“ festivalį renginio iniciatorei Aurelijai Ščeponavičienei bei visiems dalyviams, kurie atvyko į renginį.

Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus akordeono muzikos mokytoja A. Ščeponavičienė

KONCERTAS „TAU, MAMA“

Gegužės 3 dieną Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus mokytojų Nijolės Astašauskienės ir Aurelijos Ščeponavičienės mokiniai, eilėmis, gelėmis, muzikos garsais ir padėkos žodžiais, sveikino mamas artėjančios mamos dienos šventės proga.

Renginio metu skambėjo vokaliniai ir instrumentiniai muzikos kūriniai. Koncerto organizatorė mokytoja Aurelija Ščeponavičienė su savo mokinėmis vedančiosiomis Akvile Alijošiūte ir Vakare Apukaite kvietė pasiklausyti: Rasos Vasiliauskaitės, Danielės Petrauskaitės, Gabrielės Petrauskaitės, Tomo Butkaus, Tado Paulausko, Akvilės Alijošiūtės, Roko Jokubausko atliekamų solo kūrinių, taip pat vokalinio Akvilės Alijošiūtės ir Evelinos Volskytės ansamblio bei akordeonistų kvinteto ir akordeonistų trio ansamblių.

Mokinių bei mokytojų pasakyti žodžiai, dovanotos gėlės, nuskambėję muzikos garsai giliai sujaudino mamas, ne vienos mamos skruostu nuriedėjo džiaugsmo ašaros.

Koncerto akimirkos:

JAUNŲJŲ PIANISTŲ FESTIVALIS „LINKSMOSIOS MELODIJOS“

Nuostabią, saulėtą žiemos dieną (vasario 10 d.) Pakruojo J. Pakalnio muzikos mokykloje vyko fortepijoninės muzikos festivalis „Linksmosios melodijos“. Čia sugužėjo daug puikių pianistų, tarp kurių ir Tytuvėnų gimnazijos Meno skyriaus mokiniai: Ieva Kaušiūtė (4 Meno skyriaus kl.), Ridas Katkauskis (6 Meno skyriaus kl.) ir Tomas Strumila (7 Meno skyriaus kl.). Šiuos mokinius festivaliui paruošė mokytojai: Gintautas Astašauskas ir Dovilė Zikienė .

Skambėjo daug linksmų, nuotaikingų kūrinių. Puikiai pasirodė ir mūsų mokiniai. Didžiuojamės Jais!

Mokytoja metodininkė Dovilė Zikienė

I pusmečio dailės darbų peržiūra

2017 m. sausio 17 d. Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus jaunieji dailininkai savo kūrinius pristatė pirmojo pusmečio darbų peržiūroje. Gimnazijos koridorius pasipuošė įvairiaspalviais piešiniais. Skirtingo amžiaus mokinių darbuose „apsigyveno“ nuotaikingi personažai, pynėsi įvairios linijos, formos, vinguriavo ornamentai. Pasidžiaugę pusmečio pasiekimais, mokinukai vėl kibs į naujus darbus.

Danguolė Žukauskienė,
Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus dailės mokytoja

Vokalinės sakralinės muzikos festivalis-konkursas „Skriski, giesmele“

Gruodžio 9 dieną Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje vyko XI tarptautinis vokalinės sakralinės muzikos festivalis-konkursas „Skriski, giesmele“. Į konkursą suvažiavo 60 kolektyvų iš įvairių Lietuvos miestų, svečiai iš Latvijos respublikos. Konkursą vertino garbinga komisija iš Kauno, Šiaulių ir Kelmės. Festivalio-konkurso tikslas: klasikinės, tautinės vokalinės sakralinės muzikos propagavimas ir puoselėjimas jaunimo tarpe, mokinių tautiškumo, pilietiškumo ugdymas, sceninės kultūros lavinimas. Šiame konkurse dalyvavo Meno skyriaus vokalinis ansamblis – Viktorija Norvilaitė, Ema Baltrušaitytė, Akvilė Alijošiūtė, Evelina Volskytė, Urtė Stonkutė, Silvija Šlepaitė. Mergaitės puikiai atliko V. Augustino giesmę, tekstas iš psalmių  „Tėvynei giedu naują giesmę“ ir pelnė I laipsnio diplomą. Ansamblio mokytoja N. Astašauskienė, koncertmeisterė D. Zikienė.

Meno skyriaus vedėja Nijolė Astašauskienė

Tytuvėnų gimnazijos Meno skyrius švenčia 20 metų jubiliejų

Penktadienio popietę tytuvėniškius ir svečius džiugino gražus Meno skyriaus jubiliejinis renginys. I aukšte buvo eksponuojama meno skyriaus dailės klasės mokinių paroda, laiptais į viršų vedė šį 20 metų gyvenimo tarpsnį žymintis foto nuotraukų kelias.