Aktorių V. Streičos ir K. Jakšto teatro pamoka Tytuvėnų gimnazijos mokiniams

2013 m. gegužės 20 d. Tytuvėnų gimnazijoje lankėsi aktorius ir režisierius Kęstutis Jakštas bei jo žmona aktorė Viktorija Streiča Jie dalyvauja projekte AKIM („Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“). Šio projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas.

Menininkai vedė teatro pamoką mūsų gimnazijos 8- Ig klasių mokiniams (dalyvavo vyresnieji dramos būrelio nariai ir dar po keturis mokinius iš kiekvienos klasės). Pirmiausiai svečiai papasakojo apie nelengvą, tačiau labai prasmingą aktoriaus profesiją ir tada patarė: „Šį darbą rinkitės tik tada, jeigu be jo neįsivaizduojate savo gyvenimo“. Beje, K. Jakštas ne iš karto pasirinko aktorystę (iš pradžių jis studijavo trimito, operinio bei solinio dainavimo specialybes). V. Streiča džiaugėsi, kad darbas jai teikia didžiulį malonumą.

Paskui vyko praktiniai užsiėmimai. Atlikdami įvairius draminius pratimus, mokiniai mokėsi įsijausti į vaidmenį, atsiskleisti, tinkamai judėti scenoje. Jie gavo daug gerų patarimų. Aktoriai akcentavo, kad svarbiausia tikėti tuo, ką darai. Scenoje galima nieko nekalbėti, tik praeiti. Tačiau praeiti reikia taip, kad visiems liktų įspūdis, jaustųsi charakteris. Per praktinius užsiėmimus ypač žavėjo K. Jakšto profesionalumas, gebėjimas akimirksniu persikūnyti į kitą personažą.

Susitikimas su žinomais aktoriais, tiesioginis bendravimas su jais mokiniams suteikė daug gerų emocijų ir vertingos patirties. Tai iliustruoja šios susitikimo dalyvių mintys:

„Man labai patiko tai, kad jie tokie paprasti, mieli, draugiški žmonės. Labai buvo smagu daryti tuos pratimus, tiesiog labai linksma.“
Aurelija Mikalčiūtė, Iga

„Labai patiko visas susitikimas. Tokių galėtų ir dažniau suorganizuoti. Labai patiko jų pateikti žaidimai, kuriuos žaidėme su malonumu. Be galo malonūs žmonės. Papasakojo plačiau apie aktorystę, kalbėjo atvirai. Manau, kad susitikimas paliko kiekvienam daug įspūdžių, nes buvo labai įdomu. Ačiū už tokį gerai suorganizuotą susitikimą, dramos būreliui jis tikrai pravers!“
Greta Šaltmiraitė, 8a

„Man susitikimas su aktoriais labai patiko. Puiki aktoriaus K. Jakšto vaidyba. Patiko fotografinės atminties lavinimas. Sužinojau, kad aktoriaus profesija nėra tokia lengva, kokia atrodo.“
Ieva Mikalauskaitė, 8a

„Labiausiai patiko, kai kartu su aktoriumi žaidėme žaidimus. Netikėta ir įdomu buvo žiūrėti, kaip pats aktorius pamėgdžiojo ir pavaizdavo kitus žmones.“
Simona Volskytė, 8a

„Susitikimas su aktoriais buvo labai įdomus. Ypač patiko pratimai, ugdantys bendravimą tarp kolektyvo narių. Turbūt smagiausias žaidimas- „Skaičiavimas iki 15“, nes, atrodytų, toks nesudėtingas dalykas, virto ganėtinai sunkiu išbandymu. Taip pat didelį įspūdį paliko aktoriaus K. Jakšto nuoširdus ir atviras bendravimas, puikus humoro jausmas.“
Dovilė, Igb

„Labai patiko aktoriaus gebėjimai suvaidinti įvairius personažus, taip pat įdomios buvo mums skirtos užduotys. Nustebino tai, kad patys aktoriai tikrai nerekomenduoja rinktis šios specialybės.“
Adomas Mačiulaitis, Iga

Lietuvių kalbos mokytoja Jadzė Arkušauskienė