„Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-osios rytas Tytuvėnų gimnazijoje prasidėjo šiek tiek kitaip, nei įprastą darbo dieną. Mokyklos koridoriuose prieš pirmą pamoką neįprastai šurmuliavo ir judėjo dalis gimnazijos mokinių. Tai maironiečių būrelio nariai (vadovė mokytoja Angelė Ševeliovaitė) tikrino, ar tikrai viskas parengta akcijai „Atmintis gyva, nes liudija“, ar iš visų langų aštuntą ryto nušvis žvakelės – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolis, dalino paruoštus įsisegti neužmirštuolių žiedelius. Laisvės gynėjų dieną mokyklos bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos, skirtos sausio įvykių 25-mečiui paminėti.

Didžiausia mokinių grupė susirinko į aktų salę. Čia vyko istorijos pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai. Mokytojas Robertas Mosėjus penktokams, šeštokams ir kitų klasių atstovams kalbėjo apie atmintį, sakė, jog būtina tęsti tėvų ir protėvių darbus, nes laisvės niekas nedovanoja, ją reikia iškovoti ir saugoti. Žuvusiųjų atminimą susirinkusieji pagerbė Tylos minute. Istorijos mokytojas visas sausio 13-osios pamokas skyrė kovų už Lietuvos laisvę temai.

Mokyklos bibliotekoje vyksta paroda „Laisvės kaina“, o pirmo aukšto stende psichologė Rima Pažerauskienė atkleidžia „Mūsų krašto istoriją“. Dalį pirmos pamokos 7a klasėje vedė bibliotekininkė Onutė Zakarienė. Ji su septintokais dar išvakarėse parengė literatūrinę valandėlę „Sausio 13-oji Lietuvos istorijoje“.

Devintą valandą Tytuvėnų bažnyčioje vyko mišios. Po jų miestelio gyventojai dalyvavo kultūros centro surengtame Laisvės gynėjų dienos paminėjime.