Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Gimnazistai knygos apie Maironį pristatyme

Šaltą popietę Tytuvėnų bibliotekoje susirinko nemažas būrys jaunimo ir pagyvenusių žmonių. Vyko susitikimas su knygos „Maironis. Laiškai. Atsiminimai“ sudarytoju literatūrologu dr. Eugenijumi Žmuida ir skaitove Ramute Dragenyte. Jaunimas į popietę atėjo drauge su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Zenta Mačiulaitiene ir maironiečių būrelio vadove mokytoja Angele Ševeliovaite. Taip sutapo, kad tomis dienomis trečiokai gimnazistai ėmė studijuoti Lietuvos dainiaus gyvenimą bei kūrybą.

Knygos sudarytojas susitikimą pradėjo nuo plačios Maironio gyvenamojo laikotarpio analizės, istorinio konteksto ir asmenybės svarbos. Pirmoji dalis – „Laiškai“. Joje pateikti Maironio laiškai ir laiškai poetui. Geografija labai plati, nuo Sankt Peterburgo iki Paryžiaus ar Čikagos. Susirinkusiesiems buvo įdomu išgirsti ir apie kunigo Antano Jančausko laiškus iš Tytuvėnų.

Didžioji knygos dalis skirta atsiminimams apie Joną Mačiulį-Maironį. Buvo prasminga ir malonu pasiklausyti apie kunigą bei poetą, viešėjusį pas dvarininkus Romerius ir kunigą Antaną Jančauską, vaikščiojusį ir šio miestelio gatvėmis, šilo takeliais, kūrusį čia eiles.

 
Kontaktai

Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija
Biudžetinė įstaiga
S. Romerienės g. 4A
86486 Tytuvėnai,
Kelmės rajonas

Įstaigos kodas 190092729
Juridinių asmenų registras
Tel. / faks. (8 427) 56273
El. paštas
tytuvenu.gimnazija@gmail.com

Darbo laikas:

Pirmadienis    700 – 1700
Antradienis    700 – 1700
Trečiadienis   700 – 1700
Ketvirtadienis 700 – 1700
Penktadienis  700 – 1700

Olweus
Reklaminis skydelis
E. Dienynas
Reklaminis skydelis
Dabar lankosi
Mes turime 5 svečius online