Europos kalbų diena Tytuvėnų gimnazijoje

Kaip ir kiekvienais metais, 2018-09-26 dieną, Tytuvėnų gimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena. Užsienio kalbų mokytojai tą dieną vedė pamokas netradicinėje erdvėje arba integruotas pamokas su kitais dalykais, kurių metu buvo diskutuojama apie kalbų mokėjimo svarbą, mokymosi būdus, mokiniai smagiai laiką leido atlikdami užduotis grupelėse.

III gimnazinių klasių mokiniai Europos kalbų dieną paminėjo netradicinėje erdvėje – Tytuvėnų regioniniame parke. Pamoką „Kuo daugiau kalbų žinai – tuo turtingesnis esi“ vedė anglų kalbos mokytoja Genutė Karpinienė ir Tytuvėnų regioninio parko savanorė Chiara Pillati, kuri ne tik papasakojo apie savanoriavimo patirtį, bet ir pasidalino patarimais kaip greičiau ir lengviau išmokti naujos kalbos. Chiara jau šešis mėnesius gyvena Lietuvoje, mokosi lietuvių kalbos. Buvo malonu išgirsti Chiaros prisistatymą lietuvių kalba. Pamokos pabaigoje Chiara mokė gimnazistus pagrindinių itališkų žodžių ir frazių. Mokiniai ir mokytojos pademonstravo savo įgūdžius kalbėdami porose. Po to visi ragavome Chiaros iškepto itališko struderio ir kvapnios arbatos.

Niekada ne vėlu pradėti mokytis naujos kalbos, nes kuo daugiau kalbų žinai – tuo turtingesnis esi.

Anglų kalbos mokytoja G. Karpinienė